https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/projekt-obnovy-zelene-v-dobrisi-se-omezi-na-malou-cast-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Projekt obnovy zeleně v Dobříši se omezí na malou část města

2.8.2017 01:30 | DOBŘÍŠ (ČTK)
Plánovaná obnova zeleně v Dobříši na Příbramsku se proti původním plánům bude týkat jen malé části města. Z lokalit, kde si lidé nepřáli obnovu zeleně, už chodí žádosti o kácení. / ilustrační foto
Plánovaná obnova zeleně v Dobříši na Příbramsku se proti původním plánům bude týkat jen malé části města. Z lokalit, kde si lidé nepřáli obnovu zeleně, už chodí žádosti o kácení. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Plánovaná obnova zeleně v Dobříši na Příbramsku se proti původním plánům bude týkat jen malé části města. Na základě debaty s veřejností byla většina lokalit vypuštěna, místo původně plánovaných pěti milionů korun tak bude investováno výrazně méně, řekl starosta Stanislav Vacek (STAN).
 

"Projekt zeleně se na základě připomínek dostal tak daleko, že z něj byly postupně vypuštěny skoro všechny lokality," uvedl starosta.

Město původně počítalo s tím, že využije třímilionovou dotaci a dva miliony přidá z vlastních zdrojů. Nakonec ale bude žádat jen asi o milion korun. Je však otázkou, kolik peněz ze svého rozpočtu bude muset přidat.

"Z lokalit, kde si lidé nepřáli obnovu zeleně, už chodí žádosti o kácení," řekl Vacek. Jde podle něj například o topoly u školy. "To už však nebude možné zaplatit z dotace, ale z městských peněz," dodal.

Rozsáhlejší obnova zeleně se ve městě naposledy prováděla v druhé polovině 90. let minulého století. Podobný projekt plánuje například Čáslav na Kutnohorsku. Začít se má po letních prázdninách a pokračovat i v první polovině příštího roku. Náklady se odhadují na 5,5 milionu korun, většinu pokryje dotace.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist