https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/projekt-zaparkuj-otevre-pujcovnu-piknikovych-kosu-v-olomouci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Projekt Zaparkuj otevře půjčovnu piknikových košů v Olomouci

27.7.2017 12:18 | OLOMOUC (ČTK)
Plně vybavené proutěné koše pro pikniky v parcích si lidé budou moci půjčit na 48 hodin zdarma v kavárně Coffee Library, která sídlí v prostorách univerzitní knihovny na Biskupském náměstí.
Plně vybavené proutěné koše pro pikniky v parcích si lidé budou moci půjčit na 48 hodin zdarma v kavárně Coffee Library, která sídlí v prostorách univerzitní knihovny na Biskupském náměstí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zaparkuj
Projekt Univerzity Palackého s názvem Zaparkuj, jehož cílem je oživit olomoucké parky, otevře od začátku srpna první půjčovnu piknikových košů ve městě. Určeny budou pro širokou veřejnost. Plně vybavené proutěné koše pro pikniky v parcích si lidé budou moci půjčit na 48 hodin zdarma v kavárně Coffee Library, která sídlí v prostorách univerzitní knihovny na Biskupském náměstí. Iniciátoři projektu chtějí své služby do budoucna rozšířit o piknikové batůžky. Informovali o tom zástupci univerzity.
 

"O obdobné službě, která v Olomouci zcela chybí, jsme uvažovali již delší dobu, ale až nyní dozrál čas ji pod hlavičkou Zaparkuj vyzkoušet naostro. Město, jež je mimo jiné pověstné svými parky, si o takovou možnost přímo říkalo," uvedl prorektor univerzity Petr Bilík.

Piknikové koše jsou vybaveny příbory, talířky, skleničkami, vývrtkou a chladicím boxem. Lidé si je budou moci vypůjčit v kavárně jen za vratnou kauci. "V dohledné době rozšíříme nabídku i o piknikový batůžek, a pokud nápad bude mít úspěch, plánujeme začít koše půjčovat i na dalších místech ve městě," uvedl koordinátor iniciativy Zaparkuj Ondřej Martínek.

K dispozici budou zájemcům piknikové koše prázdné nebo si je budou moci nechat naplnit produkty z kavárny. Za cenu zhruba 200 korun na osobu v něm nebude chybět víno, ale i domácí limonáda, výběr z italských sýrů a uzenin, čerstvé ovoce a domácí bageta. Koš si budou moci nechat naplnit zákazníci i podle svého výběru a formy pikniku.

Za iniciativou Zaparkuj - oživení parků v Olomouci stojí Univerzita Palackého ve spolupráci s radnicí a Výstavištěm Flora. Testovacím kolem se stal majáles v roce 2014, který do parků mířil i v následujících letech. Jejím cílem je vnést do olomouckých parků a dalších veřejných prostor více kulturních, společenských či sportovních akcí.

Za tři roky se pod touto hlavičkou uskutečnila v olomouckých parcích zhruba stovka akcí. Letos poprvé se rozšířily i na ostatní místa ve městě. Třetí sezona projektu lidem nabízí pravidelné koncerty, výtvarné dílny či sportovní turnaje.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist