https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prostejov-kvuli-cernym-skladkam-uvazuje-o-nakupu-fotopasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prostějov kvůli černým skládkám uvažuje o nákupu fotopastí

7.3.2018 04:30 | PROSTĚJOV (ČTK)
Lidé na černé skládky v biokoridoru Hloučela vyhazují staré matrace, krabice, různé nádoby i kusy nábytku. Úklid je podle Pospíšila poměrně náročný a město stojí peníze. Pospíšil míní, že fotopasti by mohly pomoci odhalit viníka. / Ilustrační foto
Lidé na černé skládky v biokoridoru Hloučela vyhazují staré matrace, krabice, různé nádoby i kusy nábytku. Úklid je podle Pospíšila poměrně náročný a město stojí peníze. Pospíšil míní, že fotopasti by mohly pomoci odhalit viníka. / Ilustrační foto
Foto | dru! / Flickr
Prostějovská radnice uvažuje o instalaci fotopastí v biokoridoru Hloučela, protože v této přírodní lokalitě sloužící k relaxaci obyvatel v poslední době vzniká velký počet černých skládek. Fotopasti by mohly původce nepořádku odhalit, řekl primátorčin náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko). O nákupu fotopastí ale radní zatím nerozhodli.
 

"Nepořádek doslova nestačíme uklízet. Lidé nám jej vytváří nejen na pozemcích města, ale také v lokalitách, které patří Povodí Moravy," uvedl Pospíšil.

Lidé na černé skládky v biokoridoru Hloučela vyhazují staré matrace, krabice, různé nádoby i kusy nábytku. "Někdy to vypadá, jako by si zde někdo chystal letní bydlení," podotkl Pospíšil, podle kterého se černé skládky ve spolupráci s Povodím Moravy zatím daří likvidovat.

Úklid je ale podle Pospíšila poměrně náročný a město stojí peníze. Pospíšil míní, že fotopasti by mohly pomoci odhalit viníka a pořízené obrazové záznamy by mohly být podkladem při rozhodování o uložení sankce.

Biokoridor Hloučela na severním okraji Prostějova tvoří sedm kilometrů dlouhý pás parkových, lesoparkových i přírodních porostů podél dolního toku Hloučely.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist