https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prostejov-se-rocne-potyka-s-desitkami-cernych-skladek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prostějov se ročně potýká s desítkami černých skládek

21.9.2020 00:04 | PROSTĚJOV (ČTK)
Ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za kterých fyzických osobám hrozí pokuta až 20 000 korun a firmám 100 000 korun.
Ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za kterých fyzických osobám hrozí pokuta až 20 000 korun a firmám 100 000 korun.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
S vysokým počtem černých skládek se navzdory sběrnému dvoru a síti kontejnerů na tříděný odpad potýká radnice v Prostějově, která ročně řeší desítky případů ukládání odpadu na nepovolená místa. Díky kamerovému systému se však už daří zjišťovat původce černých skládek.
 

"Jen v letošním roce zjistili strážníci bezmála pět desítek případů černých skládek a zjistili původce. Přibylo také případů, kdy lidé odkládají odpad pouze ke kontejnerům místo toho, aby využili sběrné dvory. Jedná se zejména o papírové krabice, plasty, dokonce lednici. Odpad se zde hromadí a znečišťuje veřejné prostranství," uvedla mluvčí radnice Jana Gáborová.

Upozornila, že ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za kterých fyzických osobám hrozí pokuta až 20 000 korun a firmám 100 000 korun. "Zjištěné přestupky jsou řešeny ve správním řízení," řekla.

Dění na místech s kontejnery v Prostějově monitoruje kamerový systém i mobilní kamery. Díky těmto záznamům se podařilo zjistit lidi podezřelé z těchto přestupků, dodala Gáborová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist