https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prostejovska-radnice-rozsiri-biokoridor-hloucela-za-mestem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prostějovská radnice rozšíří biokoridor Hloučela za městem

10.7.2017 07:00 | PROSTĚJOV (ČTK)
Prostějovská radnice v červenci zahájí první etapu rozšíření biokoridoru Hloučela, který je oblíbeným místem procházek a výletů obyvatel města. Projekt bude stát zhruba pět milionů korun, řekla mluvčí radnice Jana Gáborová.
 

"V blízkosti biokoridoru Hloučela bude na ploše zhruba 2,7 hektaru vytvořen nový krajinný prvek. Zelená plocha bude mít charakter volné parkové kompozice," uvedla Gáborová.

Zahradníci u biokoridoru vysadí geograficky původní listnaté stromy, keře a založí nový trávník. "Současně bude vybudována cestní síť a pořízen mobiliář," podotkla Gáborová.

Celkové náklady projektu, který má být hotov v listopadu, město vyčíslilo zhruba na pět milionů korun. Radnice už požádala o dotaci z operačního programu Životní prostředí, která může činit až 1,6 milionu korun.

Biokoridor Hloučela na severním okraji Prostějova tvoří sedm kilometrů dlouhý pás parkových, lesoparkových i přírodních porostů podél dolního toku Hloučely. Ve střední části biokoridoru byla vybudována naučná stezka.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist