https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/protesty-proti-klimaticke-zmene-zablokovaly-londynske-mosty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Protesty proti klimatické změně zablokovaly londýnské mosty

17.11.2018 17:31 | PRAHA (ČTK)
Tisícovky demonstrantů protestujících proti změně klimatu a vymírání druhů dnes zablokovaly londýnské mosty. Nejméně 45 demonstrantů bylo zadrženo, informoval server BBC.
 

Protestující zablokovali pět hlavních mostů v centru Londýna. Organizátoři uvedli, že na 6000 demonstrantů požadovalo po vládě větší aktivitu v boji proti klimatické změně. Demonstranti obsadili Southwarkský, Blackfriarský, Waterlooský, Westminsterský a Lambethský most. Dnešní akcí vyvrcholila týdenní kampaň organizace Extinction Rebellion.

Zástupkyně skupiny Tiana Jacoutová řekla, že blokády mostů neorganizovali s lehkým srdcem, ale pokud se nic nezmění, "budeme čelit většímu vymíraní, než bylo to, které vedlo k vyhynutí dinosaurů".

Protesty začaly dopoledne a do dnešního večera už byly některé mosty opět uvolněny pro dopravu. Londýnská policie uvedla, že protesty silně narušily dopravu a bránily v jízdě vozům záchranných služeb.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist