https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prvni-blok-je-temelin-je-na-67-procentech-vykonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

První blok JE Temelín je na 67 procentech výkonu

24.5.2002 11:57 | PRAHA (ČIA)
Včera byla na prvním bloku JE Temelín (JETE) úspěšně ukončena druhá část zkoušek systému chlazení při plném výkonu reaktoru, chlazení bylo dále testováno při výkonu 60 procent. Následovala kombinovaná zkouška řízení bloku při dvou procentech výkonu. Po několika dalších testech je dnes výkon reaktoru na prvním bloku na úrovni 67 procent. ČIA o tom informoval tiskový mluvčí JETE Milan Nebesář.
 

Na druhém bloku JETE se připravují tlakové zkoušky za studena a následně při 125 stupních Celsia, testována budou i čerpadla kyseliny borité a bezpečnostní systémy. Ostatní systémy JETE pracují dle režimů obou bloků.

JE Temelín bude po svém spuštění s instalovaným elektrickým výkonem 1962 MW největší elektrárnou v České republice. Po uvedení do provozu bude vyrábět elektrickou energii ve dvou výrobních blocích s tlakovodními reaktory typu VVER 1000.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist