https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prvnim-letosnim-mladetem-v-zoo-hodonin-je-gekon-obrovsky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prvním letošním mládětem v Zoo Hodonín je gekon obrovský

20.1.2024 00:16 | HODONÍN (ČTK)
V dospělosti tento ještěr s typickými oranžovými a modrými skvrnami dorůstá velikosti kolem 30 centimetrů, živí se v noci hmyzem, drobnými hlodavci a ptáky, občas také ovocem. Gekoni se také umí ozývat poměrně silným hlasem.
V dospělosti tento ještěr s typickými oranžovými a modrými skvrnami dorůstá velikosti kolem 30 centimetrů, živí se v noci hmyzem, drobnými hlodavci a ptáky, občas také ovocem. Gekoni se také umí ozývat poměrně silným hlasem.
Prvním letošním mládětem v Zoo Hodonín je gekon obrovský. Z vajíčka se vylíhnul ve středu po 101 dnech inkubace přímo v teráriu, informovala na svém webu. Od začátku chovu těchto plazů jde o sedmé mládě v zařízení, letos ještě očekává další čtyři přírůstky.
 

Samice gekona obrovského obvykle klade dvě vejce dvakrát až třikrát do roka. Mládě gekona měří obvykle několik centimetrů, od začátku je soběstačné a nezávislé na rodičích. Jako potrava mu slouží drobný hmyz.

"V dospělosti tento ještěr s typickými oranžovými a modrými skvrnami žijící hlavně v Indii a jihovýchodní Asii dorůstá velikosti kolem 30 centimetrů, živí se v noci hmyzem, drobnými hlodavci a ptáky, občas také ovocem. Gekoni se umí ozývat poměrně silným hlasem," uvedl mluvčí zoo Ivo Cencinger. Doplnil, že odchovy hodonínské zoo míří většinou k teraristům.

Předpokladem podle něj je, že i rok 2024 bude v Zoo Hodonín bohatý na další mláďata. Příslibem je i několik nových chovných párů, například lvů berberských, mangabejů rudohlavých, gueréz běloramenných nebo tamarínů sedlových.

Zoo Hodonín patří k nejmenším a nejmladším v České i Slovenské republice. Otevřená byla v roce 1977. Loni do zařízení zavítalo téměř 174.000 návštěvníků, což je meziročně zhruba o 6000 méně. I tak šlo o třetí největší návštěvnost v historii zoo.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist