https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pvs-da-letos-na-opravy-vodovodu-a-kanalizaci-v-praze-dve-miliardy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PVS dá letos na opravy vodovodů a kanalizací v Praze dvě miliardy

12.1.2018 01:08 | PRAHA (ČTK)
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) letos v Praze do oprav vodovodů a kanalizací investuje asi dvě miliardy. Na snímku oprava prasklého vodovodu v Sokolské ulici.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) letos v Praze do oprav vodovodů a kanalizací investuje asi dvě miliardy. Na snímku oprava prasklého vodovodu v Sokolské ulici.
Pražská vodohospodářská společnost (PVS) letos v Praze do oprav vodovodů a kanalizací investuje asi dvě miliardy. Novinářům to ve středu řekla radní Prahy pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Loni to bylo asi o 271 milionů korun více. Městem vlastněná PVS spravuje pražskou vodohospodářskou infrastrukturu. Letošní plán investic firmy ještě musí schválit městská rada.
 

"K listopadu 2017 PVS proinvestovala 2,23 miliardy korun a do konce roku by to mělo být 2,271 miliardy," uvedla Plamínková s tím, že přesná čísla jsou zatím známá jenom za první tři čtvrtletí. Celkově jde podle Plamínkové o rekordní částku.

Největší loňskou akcí byla podle radní dostavba vodojemu v Uhříněvsi, která vyšla na 172 milionů korun. PVS také za 108 milionů obnovila vodovodní řad v Praze 10. Dalších 105 milionů dala na obnovu vodovodního řadu a opravu stoky ve Střešovické ulici, která v roce 2015 způsobila kontaminaci pitné vody a následné zdravotní komplikace pro tisíce obyvatel Dejvic. Společnost loni také zrekonstruovala kanalizace v Českobrodské ulici za 46 milionů a ve Vinohradské za 92 milionů.

Z největších letošních investic radní zmínila rekonstrukci více než sto let starých trubek na Žižkově v oblasti Bořivojovy a Jagellonské ulice, která se započtením nových povrchů vyjde na 120 milionů. Bude zahájena i kompletní rekonstrukce čerpací stanice pitné vody Děvín, která vyjde na 90 milionů. Dalších 120 milionů půjde na opravy vodojemu na Floře.

Další investice zajišťuje samotný magistrát. To se týká zejména rozšiřování infrastruktury. Město například dokončuje kanalizační sběrač do Běchovic, po jehož dostavbě bude zrušena místní zastaralá čistírna odpadních vod. "Stejně tak se snažíme udělat sběrač do Třebonic," doplnila radní s tím, že to je jedna z mála oblastí v Praze, kde zatím není kanalizace. "Problém je, že se vždycky najde nějaký majitel pozemků, který je nechce prodat," dodala. Další plánovaný nový sběrač má vést do Uhříněvsi.

Vodovodní síť je v Praze dlouhá zhruba 3500 kilometrů. PVS je stoprocentně vlastněná Prahou a stará se o vodohospodářskou infrastrukturu. Distribuci vody mají na starosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK), které vlastí francouzská firma Veolia. PVS jim vodohospodářskou infrastrukturu pronajímá. Vedení města loni schválilo záměr usilovat o odkoupení PVK.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist