https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pytlaci-v-jar-zabili-dva-nosorozce-jejich-osetrovatele-zranili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pytláci v JAR zabili dva nosorožce, jejich ošetřovatele zranili

23.2.2017 09:50 (ČTK)
V roce 2015 se v Africe stalo obětí pytláků 1305 nosorožců, většina zabitých zvířat pocházela z Jihoafrické republiky.
V roce 2015 se v Africe stalo obětí pytláků 1305 nosorožců, většina zabitých zvířat pocházela z Jihoafrické republiky.
Pytláci v Jihoafrické republice připravili o život dva nosorožce v útulku. Zvířatům uřezali rohy a jejich ošetřovatele zranili. Informoval o tom včera zpravodajský web BBC. Nosorožci, jejichž rohy se prodávají na černém trhu, patří k ohroženým druhům.
 

Pytláci nosorožce zohavili v pondělí v noci. Jedno zvíře uhynulo na místě, druhé muselo být druhý den kvůli zranění utraceno. Nosorožcům žijícím v místních národních parcích bývají chirurgicky odstraňovány rohy, aby se zamezilo útokům pytláků. Tito dva nosorožci měli zákrok podstoupit příští týden.

O rohy nosorožců mají zájem především země ve východní Asii, kde z nich podobně jako ze sloních klů vyrábějí většinou šperky, figurky a maličkosti pro turisty. Používají se také do tradičních léků. Přestože byl prodej a nákup nosorožčích rohů v celém světě zakázán v roce 1977, kvůli rostoucí poptávce po rozích je pytláci dále zabíjejí. V roce 2015 se v Africe stalo obětí pytláků 1305 nosorožců, většina zabitých zvířat pocházela z Jihoafrické republiky.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist