https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pytlak-v-tanzanii-dostal-12-let-byl-i-ve-filmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pytlák v Tanzanii dostal 12 let, byl i ve filmu

6.3.2017 10:20 (ČTK)
Tanzanský prezident John Magufuli loni v říjnu nařídil bezpečnostním složkám, aby se ještě více zaměřily na pytlácké syndikáty. Zatímco v roce 2009 v Tanzanii žilo 110.000 slonů, v roce 2014 jejich počet klesl na 43.000.
Tanzanský prezident John Magufuli loni v říjnu nařídil bezpečnostním složkám, aby se ještě více zaměřily na pytlácké syndikáty. Zatímco v roce 2009 v Tanzanii žilo 110.000 slonů, v roce 2014 jejich počet klesl na 43.000.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Tanzanský soud odsoudil známého pytláka, kterému se přezdívalo ďábel bez slitování, k dvanáctiletému vězení. Informovala o tom v pátek agentura AP. Pytlák Boniface Methew Malyango se minulý rok objevil v dokumentárním filmu o obchodu se slonovinou The Ivory Game, na jehož produkci se mimo jiné podílel americký herec Leonardo DiCaprio.
 

Pytlák Malyango byl odsouzen společně se svými dvěma bratry. Úřady je zatkly v říjnu 2015, když se snažili propašovat 118 sloních klů v hodnotě 863.000 dolarů (22 milionů korun).

Tanzanie, na jejímž území je národní park Serengeti a nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro, má značné příjmy z turistiky. Mnoho slonů se ale v posledních letech stalo terčem pytláků, kteří slonovinu draze prodávají zejména v Asii.

Tanzanský prezident John Magufuli loni v říjnu nařídil bezpečnostním složkám, aby se ještě více zaměřily na pytlácké syndikáty. Zatímco v roce 2009 v Tanzanii žilo 110.000 slonů, v roce 2014 jejich počet klesl na 43.000. Ochránci přírody pokles početního stavu slonů přičítají pytláctví.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist