https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/radnice-prahy-2-necha-vysadit-na-pet-desitek-chybejicich-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Radnice Prahy 2 nechá vysadit na pět desítek chybějících stromů

16.4.2021 11:04 | PRAHA (ČTK)
Vysazeny budou borovice lesní, břízy bělokoré, jabloně nebo javory.
Vysazeny budou borovice lesní, břízy bělokoré, jabloně nebo javory.
Foto | Roger Bradshaw / Unsplash
V Praze 2 letos nechá radnice vysadit 50 stromů. Nahradí ty, které byly poškozeny nebo uhynuly. Kromě zkrášlení ulic stromy přispějí k jejich ochlazení v létě a sníží dopady automobilismu, sdělil ČTK Petr Tomíšek z radničního odboru komunikace. Ve Španělské ulici vznikne nové stromořadí. Na výsadbu pro letošek městská část vyčlenila 1,3 milionu korun.
 

"Praha 2 je nadměrně zatížena dopravou. Vedou zde nejdůležitější pražské silniční tepny. Proto se dlouhodobě zaměřujeme na rozšiřování zelených míst a výsadba stromů je pro nás naprostá priorita. Snažíme se tím vyrovnat ekologickou zátěž způsobenou provozem aut. Za dobu, kdy jsme ve vedení radnice, jsme vysázeli více než 1000 stromů," uvedla místostarostka Alexandra Udženija (ODS).

Vysazeny budou borovice lesní, břízy bělokoré, jabloně nebo javory horské. Radnice nechá prostřednictvím městské firmy Technická správa komunikací (TSK) vysadit 23 stromů například na Albertově a v ulicích Americká, Jana Masaryka, Mánesova, Sázavska nebo Šumavská. Stromy doplní současná stromořadí. "Ve Španělské ulici bude vysazena celá alej, celkem osm okrasných hlohů obecných. Nahradí tak sakury, které zničil mráz," uvedl Tomíšek.

Kromě stromořadí přibudou nové stromy v parcích jako jsou Folimanka v tzv. Jamrtálu, Havlíčkovy sady známé jako Grébovka a Lumírovy nebo Riegrovy sady. Stromy budou vysazeny i ve stráni nad Bělehradskou ulicí. Celkem v parcích bude vysazeno 30 stromů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist