https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/radnice-prahy-8-necha-zrekonstruovat-cesty-v-thomayerovych-sadech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Radnice Prahy 8 nechá zrekonstruovat cesty v Thomayerových sadech

27.4.2017 07:30 | PRAHA (ČTK)
Jedná se o významnou investiční akci, kterou městská část připravovala několik let. Rekonstrukce bude trvat zhruba rok a po jejím dokončení se občané mohou těšit na příjemnou a bezpečnou procházku v udržovaném parku. / ilustrační foto
Jedná se o významnou investiční akci, kterou městská část připravovala několik let. Rekonstrukce bude trvat zhruba rok a po jejím dokončení se občané mohou těšit na příjemnou a bezpečnou procházku v udržovaném parku. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Radnice Prahy 8 nechá zrekonstruovat cesty v Thomayerových sadech v Libni. Práce začnou v květnu letošního roku a potrvají asi rok. ČTK to sdělila mluvčí Prahy 8 Anna Patočková. Rekonstrukce se bude týkat i schodišť a zábradlí. Na kolik práce vyjdou, radnice neuvedla.
 

"Jedná se o významnou investiční akci, kterou městská část připravovala několik let. Rekonstrukce bude trvat zhruba rok a po jejím dokončení se občané mohou těšit na příjemnou a bezpečnou procházku v udržovaném parku," uvedl místostarosta Matěj Fichtner (ANO).

Kromě cest a schodišť budou opraveny opěrné zdi, vyhlídky a doplněn bude městský mobiliář jako lavičky, koše a informační cedule.

Při rekonstrukci budou kvůli bezpečnosti uzavírány a postupně opět zpřístupňovány jednotlivé části parku. Provoz dětského hřiště u Rokytky nebude omezen.

Kromě Thomayerových sadů chystá radnice opravit park Dlážděnka. Park bude zvětšen a bude upravena zeleň v ose vedoucí po úbočí vltavských svahů a procházející parkem. Akce je naplánována ve dvou etapách.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist