https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/radnice-v-trebivlicich-zprovoznila-kotelnu-na-biomasu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Radnice v Třebívlicích zprovoznila kotelnu na biomasu

22.1.2002 11:25 | TŘEBÍVLICE (ČIA)
Zkušební provoz nové kotelny využívající k topení biomasu byl počátkem tohoto týdne zahájen v Třebívlicích na Litoměřicku. Starosta obce Josef Seifert dnes ČIA řekl, že ve dvou kotlích se spalují štěpky z dřevin smíchané s hnědým uhlím. Nová kotelna nyní vytápí 23 rodinných domků v obecní části Staré. Zkušební provoz potrvá do března 2002.
 

Realizace u nás ojedinělého projektu stála pět milionů korun, z toho zaplatila třebívlická radnice zhruba dvě třetiny a zbytek uhradil Státní fond životního prostředí. Na nákup speciálního štěpkovacího zařízení na přípravu biomasy získala obec peníze z fondu Phare.

Podle starosty Seiferta si obec od vytápění biomasou slibuje podstatně lepší životní prostředí, než když občané jednotlivě vytápěli své příbytky uhlím. Navíc majitelům rodinných domků i místním podnikatelům ušetří napojení na novou kotelnu náklady za dovoz uhlí a odvoz popelu. Zájem o systém vytápění biomasou projevili podle Seiferta i starostové dalších severočeských obcí.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist