https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakovnik-chce-zvysit-rozmanitost-prirody-loukami-i-hmyzimi-domky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody loukami i hmyzími domky

28.1.2020 00:15 | RAKOVNÍK (ČTK)
Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody květnatými loukami i hmyzími domky. / Ilustrační foto
Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody květnatými loukami i hmyzími domky. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | www.krnov.cz
Rakovník chce zvýšit rozmanitost přírody květnatými loukami i hmyzími domky. První z luk bude oseta na jaře, domky pro hmyz vyrobí školáci. Městská komise pro životní prostředí vyhlásila na jejich zhotovení soutěž pro místní školy, řekl mluvčí Rakovníka Jiří Cafourek.
 

Pro květnatou louku už má město vybranou a připravenou lokalitu proti Pražské bráně, na jaře ji osází pestrou směsí rostlin, které zlepší podmínky například pro včely nebo motýly. "Podle zkušenosti s touto květnatou loukou se bude pokračovat dál, protože máme vytipováno více míst," uvedl starosta Rakovníka Luděk Štíbr (ODS).

Podle něj je také důležité volit místa pro louky tak, aby nebyla problematická jejich údržba. Tam, kde se pohybuje hodně lidí, může být například problém s pohozenými odpadky nebo psími exkrementy, které se z louky odstraňují komplikovaněji než z udržovaného trávníku.

Hmyzí domky, které vytvářejí vhodné podmínky pro život různých druhů hmyzu, by měly vznikat poblíž škol, aby se o ně mohli žáci starat. Soutěž o ten nejlepší vyhodnotí komise v druhé polovině března, posoudí i využití materiálů včetně využití recyklované hmoty.

Květnatá louka vznikla loni například i v centru Slaného. Přispívá k rozmanitosti organismů, které v místě mohou žít a zlepšuje místní mikroklima. Může trvat i rok, než louka získá finální podobu a uchytí se všechny druhy rostlin.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist