https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakovnik-necha-odborniky-osetrit-cast-pamatne-aleje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakovník nechá odborníky ošetřit část památné aleje

21.2.2020 00:09 | RAKOVNÍK (ČTK)
Alej u Rakovnického potoka (na snímku) tvoří 540 stromů a měří téměř čtyři kilometry. Je nejdelší alejí památných stromů v České republice.
Alej u Rakovnického potoka (na snímku) tvoří 540 stromů a měří téměř čtyři kilometry. Je nejdelší alejí památných stromů v České republice.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | alejroku.cz
Rakovník nechá odborníky ošetřit část památné aleje, která byla zvolena Alejí roku 2019. Kromě ořezu kvůli bezpečnosti počítá i s případnou výsadbou nových stromů. Městští radní vypsali na výběr odborné firmy tendr, řekl mluvčí radnice Jiří Cafourek.
 

Letos chce město zajistit péči o úsek od Mateřské školy Klicperova k mostu v Nádražní ulici. Za některé stromy, které budou muset být celé vykáceny, se připravuje náhradní výsadba. "Ale není to nic markantního, ty stromy jsou pořád docela ještě zdravé," uvedl Cafourek.

Předloni nechalo město ošetřit část aleje od lávky u botanické zahrady po proudu potoka až k lávce u čistírny odpadních vod, loni v úseku od mostu v Nádražní ulici po most u botanické zahrady.

Alej u Rakovnického potoka tvoří 540 stromů a měří téměř čtyři kilometry. Je nejdelší alejí památných stromů v České republice. Vysázená byla začátkem 20. století kvůli zpevnění břehů potoka a ochraně před ničivými povodněmi. Pro Rakovník je významným přírodním prvkem a historickou památkou, proto ji městský úřad v roce 2003 vyhlásil památnou alejí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist