https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakovnik-zvysuje-poplatek-za-svoz-komunalniho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rakovník zvyšuje poplatek za svoz komunálního odpadu

11.12.2019 00:10 | RAKOVNÍK (ČTK)
Rakovník zvyšuje roční poplatek za svoz komunálního odpadu. / Ilustrační foto
Rakovník zvyšuje roční poplatek za svoz komunálního odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Rakovník zvyšuje roční poplatek za svoz komunálního odpadu. Ze současných 600 korun za osobu vzroste od příštího roku na 720 korun. Na pondělním jednání o tom rozhodli zastupitelé. Důvodem jsou mimo jiné stoupající náklady na svážení a likvidaci. Naposledy město poplatek zvyšovalo v roce 2013. Město zatím na likvidaci odpadů vynakládá ročně včetně provozu sběrného dvora přes 13 milionů korun. Na poplatcích vybere kolem osmi milionů.
 

Podle starosty Luďka Štíbra (ODS) je zvýšení poplatků spíše valorizací podle skutečných nákladů, které v posledních letech vzrostly. "Víceméně ten výpočet kopíruje nižší hranici," uvedl.

Proti zdražení byl například opoziční zastupitel Vladimír Kvasnička (KSČM). Jako důvod uvedl například zachování motivace pro třídění odpadu a situaci sociálně slabších obyvatel, pro které je zdražení další zátěží rozpočtu.

Příští týden budou rozhodovat o případném zvýšení poplatku za odpad také kladenští zastupitelé. Poplatek v Kladně od posledního zdražení v roce 2013 činí 600 korun na osobu. Náklady spojené s odpadem jsou teď pro město v průměru kolem 1100 korun na obyvatele. O kolik vzroste částka vybíraná od lidí, zatím město nezveřejnilo, bude to záležet na rozhodnutí zastupitelů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist