https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reaktor-v-temeline-opet-mimo-provoz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Reaktor v Temelíně opět mimo provoz

7.1.2001 17:46 | TEMELÍN (ČIA)
K automatickému odstavení reaktoru Jaderné elektrárny Temelín (JETE) dnes došlo v dopoledních hodinách při zkouškách třetí podetapy energetického spuštění. ČIA o tom informoval tiskový mluvčí JETE Milan Nebesář.
 

Podle jeho slov spuštění automatického odstavení způsobila nestabilit bloku při odlaďování regulátorů napájecí nádrže v sekundární části elektrárny. "Nyní se již reaktor vrátil na minimální stabilizovaný kontrolovaný stav. V testech se bude pokračovat po dosažení požadovaného výkonu reaktoru dle potřeb třetí podetapy," doplnil M. Nebasář.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist