https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/recka-mesta-bojuji-s-odpadky-popelari-stavkuji-za-trvala-mista
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Řecká města bojují s odpadky, popeláři stávkují za trvalá místa

27.6.2017 02:15 (ČTK)
Kvůli vleklé stávce popelářů, kteří usilují o zajištění trvalých pracovních míst v odvětví, bojují řecká města s rostoucími horami odpadků. / ilustrační foto
Kvůli vleklé stávce popelářů, kteří usilují o zajištění trvalých pracovních míst v odvětví, bojují řecká města s rostoucími horami odpadků. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kvůli vleklé stávce popelářů, kteří usilují o zajištění trvalých pracovních míst v odvětví, bojují řecká města s rostoucími horami odpadků. Vláda se s vlnou horka, která se očekává v průběhu tohoto týdne, ocitla pod tlakem a chystá se ve zrychleném řízení v parlamentu obnovit tisíce pracovních smluv na dobu určitou, informují tamní média.
 

Podle odborů zastupujících pracovníky, kteří se zabývají odvozem komunálního odpadu, tento plánovaný vládní krok nestačí. V částečně přerušovaných stávkách hodlají pokračovat přinejmenším do čtvrtka, kdy během čtyřiadvacetihodinové stávky hodlají vést protestní demonstrace v centru metropole Atén, upozornil web řeckého listu To Vima.

Kabinet premiéra Alexise Tsiprase sice obnovení trvalých pracovních míst sliboval, podle agentury AP ale hrozí porušení přísných rozpočtových závazků stanovených v rámci mezinárodních záchranných dohod.

Ministři financí zemí platících eurem před téměř dvěma týdny rozhodli, že Řecko bude moci ze záchranného fondu eurozóny ESM dostat novou část úvěru z třetího záchranného programu v sumě 8,5 miliardy eur (223 miliard Kč), aby bylo schopno příští měsíc vyrovnat splatné dluhy. Ministři také uvedli, že přijmou další kroky ke zmírnění zadlužení Řecka hned po skončení nynějšího programu v příštím roce. K finanční pomoci Řecku se po dvouletém váhání rozhodl připojit i Mezinárodní měnový fond (MMF).Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist