https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/recko-zaznamenalo-ptaci-chripku-u-volne-zijici-labute
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Řecko zaznamenalo ptačí chřipku u volně žijící labutě

27.12.2016 14:02 | ATÉNY (ČTK)
Chřipkový kmen H5N8 se snadno přenáší mezi ptáky, lidé se jím ale podle dosavadních poznatků nakazit nemohou
Chřipkový kmen H5N8 se snadno přenáší mezi ptáky, lidé se jím ale podle dosavadních poznatků nakazit nemohou
Foto | Victor Ranedo / Ekolist.cz
Řecko hlásí případ nákazy vysoce nakažlivým virem ptačí chřipky H5N8 u volně žijícího ptáka. Nemoc byla zjištěna u labutě na řece Evros, která tvoří přirozenou hranici mezi severním Řeckem a Tureckem, uvedly řecké úřady.
 

Výskyt ptačí chřipky byl v posledních měsících zaznamenán ve více evropských či asijských zemích, například ve Francii, Nizozemsku, Dánsku, Švédsku, Jižní Koreji, Číně nebo Japonsku. Od divokého ptactva se přenáší na chovné, což vede zpravidla k jeho likvidaci.

Vakcinace proti ptačí chřipce se v chovech neprovádí, je dokonce zakázaná. Postižená hejna se vybíjejí. V zasažených oblastech se přijímají i další opatření, jako je vymezení a izolace rizikových pásem či zákaz přepravy ptactva, výstav a trhů.

Chřipkový kmen H5N8 se snadno přenáší mezi ptáky, lidé se jím ale podle dosavadních poznatků nakazit nemohou.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist