https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reditel-spravy-krnap-ocenil-sest-osobnosti-za-rozvoj-krkonos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ředitel Správy KRNAP ocenil šest osobností za rozvoj Krkonoš

20.4.2018 04:00 | VRCHLABÍ (ČTK)
Ředitel Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) včera ocenil šest osobností, které výrazně přispěly k rozvoji Krkonoš. Cenu za rok 2017 získal lesník Antonín Jurásek, historik Miloslav Bartoš, bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Jiří Dunka, pedagog Aleš Suk a in memoriam bývalí členové Horské služby Jan Messner a Štefan Spusta, informoval včera mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
 

"Smyslem tohoto ocenění je vyzdvihnout lidi, kteří svým životem a prací znamenají či znamenali přínos pro Krkonoše," uvedl.

Správa KRNAP ocenění udělovala poosmé. Nominace laureátů Ceny ředitele Správy KRNAP posílala veřejnost, výbor vybíral stejně jako loni ze dvou desítek návrhů. "Letos zažívám první předávání Cen ředitele Správy KRNAP v pozici ředitele a musím říci, že pro mne bylo potěšením ocenit letošní laureáty. Jsou to velké osobnosti," uvedl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Laureáti či jejich zástupci dnes ve Vrchlabí převzali ceny v podobě plastik Krakonoše, vyrobených z drátu. Drátěné plastiky vyrobil Ladislav Šlechta z Harrachova technikou smyček. "Předlohou mu bylo nejstarší vyobrazení Krakonoše tak, jak jej známe z Hellwigovy mapy Slezska z roku 1561," řekl Drahný.

K výrobě jedné sošky bylo zapotřebí přibližně 30 metrů železného taženého žíhaného drátu, který musí být pro potřeby pletení tvárný a měkký. "Výroba jednoho Krakonoše zabrala více než 30 hodin," dodal Drahný.

Loni ocenění získalo pět osobností, lesník Petr Kadleček, botanik František Krahulec, starosta Jablonce nad Jizerou Miroslav Kubát, dlouholetý člen Horské služby Krkonoše Tomáš Filka a in memoriam geolog Josef Sekyra. V předchozích letech to byli třeba spisovatelka Marie Kubátová, fotograf Jiří Havel či lavinový expert Valerián Spusta.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Tomáš Kučera
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist