https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reditel-spravy-np-sumava-pavel-hubeny-obdrzel-bavorske-oceneni-za-mimoradny-prinos-pro-zivotni-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ředitel Správy NP Šumava Pavel Hubený obdržel bavorské ocenění za mimořádný přínos pro životní prostředí

20.10.2017 03:42 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ministr životního prostředí Richard Brabec a oceněný ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený a ministryně životního prostředí a ochrany spotřebitele Ulrike Scharf.
Ministr životního prostředí Richard Brabec a oceněný ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený a ministryně životního prostředí a ochrany spotřebitele Ulrike Scharf.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | NP Šumava
Večer 19. října převzal ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený Bavorskou státní medailí za mimořádný přínos pro životní prostředí (Bayerische Staatsmedaille für besondere Verdienste um die Umwelt) z rukou ministryně životního prostředí a ochrany spotřebitele Ulrike Scharf. Od roku 2009, kdy se pod tím to názvem uděluje, je tak teprve druhým Čechem, který toto vyznamenání získal. Informoval o tom Národní park Šumava.
 

„Je to velká pocta pro celý tým Správy Národního parku Šumava,“ komentuje své ocenění Pavel Hubený. „Jsem opravdu šťastný, že nejsme se Správou Národního parku Bavorský les a s dalšími partnery v Bavorsku jenom dobrými sousedy, ale že jsme schopni opravdu efektivně a přátelsky spolupracovat." Podle něho je to tím, že všichni pracují pro jeden společný fenomén. "A tím je obrovský někde více, někde méně divoký les, kterému někdo říká Šumava, někdo Böhmerwald nebo Bavorský les,“ dodává Hubený.

Bavorskou státní medaili za mimořádný přínos pro životní prostředí, kterou získal například bývalý ředitel Správy NP Bavorský les Karl Friedrich Sinner, uděluje ministr nejvíce patnácti osobnostem, spolkům nebo obcím ročně.

„Pro mě je dnešní ocenění bavorskou medailí jen potvrzením toho, v co jsem doufal, když jsem Pavla Hubeného před dvěma lety jmenoval ředitelem Správy NP Šumava," říká ministr životního prostředí ČR Richard Brabec. "A sice, že to bude po letech fluktuujících hlav NP Šumava opět osobnost, která dokáže ve službách ochrany přírody vnést do lidsky znesvářeného území harmonii a vrátí mu přínosnou vzájemnou přeshraniční spolupráci s Národním parkem Bavorský les."

Bavorskou státní medaili za mimořádný přínos pro životní prostředí převzal ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený u příležitosti vernisáže společné výstavy národních parků Šumava a Bavorský les, v budově zastoupení Svobodného státu Bavorsko v Praze.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist