https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reditelem-ceske-informacni-agentury-zivotniho-prostredi-se-stal-jiri-valta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ředitelem České informační agentury životního prostředí se stal Jiří Valta

18.6.2024 10:07 (ČTK)
Novým ředitelem České informační agentury životního prostředí (CENIA) se stal Jiří Valta. Do funkce ho v pondělí jmenoval na základě výběrového řízení ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Valta v čele příspěvkové organizace ministerstva životního prostředí nahradil Jana Práška, který ji dočasně vedl od loňského podzimu po rezignaci ředitele Miroslava Havránka.
 
Podle něj Valta dosud vedl oddělení odpadového a oběhového hospodářství CENIA. V nové funkci se chce zaměřit na vývoj a rozvoj agendových informačních systémů, jako je Geoportál, který umožňuje na jednom místě vyhledat prostorové informace, zejména mapy se speciálním obsahem, nebo systém na zveřejňování informací o posuzování vlivu nejrůznějších projektů na životní prostředí.

"Cílem je vybudovat agenturu postavenou na vysoké odbornosti pracovníků, vytvářející informace s přidanou hodnotou získanou ze sběru a zpracování dat a jejím expertním vyhodnocením," doplnil Valta.

CENIA vznikla před zhruba 20 lety. Shromažďuje data a informace z oblasti životního prostředí, poskytuje mapové služby a spravuje a provozuje řadu informačních systémů. V Česku je také kontaktním místem pro Infrastrukturu pro prostorové informace v Evropě INSPIRE.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist