https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rockwool-se-zavazal-ze-v-bohumine-omezi-kamionovou-dopravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rockwool se zavázal, že v Bohumíně omezí kamionovou dopravu

12.1.2019 01:49 | OSTRAVA (ČTK)
Výrobce izolací z kamenné vlny Rockwool do roku 2020 sníží negativní vliv kamionové dopravy na životní prostředí v Bohumíně na Karvinsku, kde má svůj závod. Suroviny a zboží tam bude vozit o 1800 vozidel ročně méně. Firma se k tomu zavázala v dohodě, kterou dnes její zástupci podepsali s vedením Moravskoslezského kraje. ČTK to sdělila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.
 

Množství kamionů Rockwool sníží díky vlastní recyklační lince, do které investuje 114 milionů korun. "Nižší intenzita nákladní dopravy výrazně prospěje kvalitě ovzduší a zvýší bezpečnost silničního provozu," uvedla Birklenová.

Firma se v dohodě zavázala, že také každoročně vynaloží minimálně 420.000 korun na úklid vnitropodnikových silnic a zpevněných ploch. "Minimálně 840.000 korun dá také na péči o trávníky, stromy a izolační zeleň v areálu společnosti," doplnila mluvčí.

Kraj v dohodě slíbil, že například zvýší náklady na nadlimitní čištění silnic a chodníků, které spravuje. Kraj také finančně podpoří ozdravné pobyty předškoláků a žáků prvního stupně základních škol nebo ze svého rozpočtu přispěje na výměnu starých kotlů za ekologické.

"Intenzivně pracujeme na naplnění vize, že překonáme image kraje s mimořádně znečištěným vzduchem. Uzavírání dobrovolných dohod s významnými průmyslovými podniky je jedna z možností, které k tomu pomohou. Je důležité nejen dodržovat zákonné limity, ale dělat i něco navíc nad rámec legislativy," uvedl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Kraj už loni podepsal dohody se společnostmi Třinecké železárny, BorsodChem MCHZ, Teva, OKK Koksovny a Al Invest Břidličná.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist