https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rolnicky-fond-pristi-rok-opet-poskytne-penize-na-podporu-nakupu-pudy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rolnický fond příští rok opět poskytne peníze na podporu nákupů půdy

2.1.2024 00:40 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) tento rok opět poskytne peníze na podporu nákupů půdy pro zemědělce. Předloni fond podpořil nákup 340 hektarů půdy. V roce 2024 bude fond podle dřívějších informací z návrhu státního rozpočtu hospodařit asi s miliardou korun, což je o polovinu méně než letos.
 

Žádosti o podporu na nákup půdy bude fond přijímat průběžně po celý příští rok. Žádost bude možné podat pouze elektronicky na webu https://zadost.pgrlf.cz. Program je určen malým a středním podnikům zabývající se zemědělskou prvovýrobou.

Podporu fond poskytuje na snížení úrokového zatížení úvěrů poskytnutých podnikatelům v zemědělství. Podle informací na webu fondu mohou zájemci získat maximálně 20 000 eur (v přepočtu asi 492 000 korun). "Tento titul cílí nejen na pomoc českému zemědělství, ale v nemalé míře i na rozvoj venkova. Právě díky tomuto programu se již podařilo podpořit nákup půdy, která není ve vlastnictví státu, o celkové rozloze více než 105 000 hektarů," uvedl předseda představenstva fondu Josef Kučera.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist