https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rozdavani-kontejneru-na-bioodpad-v-blansku-se-zpozdilo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rozdávání kontejnerů na bioodpad v Blansku se zpozdilo

2.4.2020 00:12 | BLANSKO (ČTK)
Podle statistik odboru komunální údržby lidé v Blansku ročně vytřídí 1453 tun bioodpadu. / Ilustrační foto
Podle statistik odboru komunální údržby lidé v Blansku ročně vytřídí 1453 tun bioodpadu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rozdávání kontejnerů na bioodpad domácnostem v Blansku se kvůli opatřením proti koronaviru zpozdilo. Lidé ho tak zatím stále budou třídit do pytlů. Na webu Blanska to uvedla mluvčí radnice Pavla Komárková. Blansko lidem rozdá 1000 kontejnerů na bioodpad.
 

V první vlně měly hnědé plastové nádoby o objemu 240 litrů jít do domácností v místních částech města. Počínaje včerejškem tam měly kontejnery plně nahradit dosud používaný svoz bioodpadu v pytlích. V celém městě ale zatím zůstane zachovaný dosavadní systém pytlového svozu. Část obyvatel místních částí si sice kontejner vyzvedlo už v polovině března, další na něj ale čekají.

"Druhý termín, který byl pro distribuci nádob naplánovaný na 21. března, jsme kvůli mimořádným opatřením a vyhlášení nouzového stavu museli zrušit. Proto bude zatím i v místních částech města Blanska, tedy v Lažánkách, Olešné, Hořicích, Horní a Dolní Lhotě, Obůrce, Češkovicích, Klepačově a Těchově, prováděn i nadále svoz bioodpadu pouze v plastových pytlech," uvedl Pavel Viktorin z blanenského odboru komunální údržby.

Zatímco v centrálních částech Blanska se bude bioodpad svážet vždy ve středu jednou za 14 dní, v místních částech bude svoz pytlovaného odpadu vždy ve čtvrtek. Biologicky rozložitelný odpad mohou lidé vkládat právě do plastových pytlů, na sídlištích a v zahrádkářských koloniích bude po zimní přestávce rozmístěno také 39 velkokapacitních kontejnerů o objemu 1100 litrů. Ty vyvážejí pracovníci svozové firmy průběžně. V provozu je také kompostárna, kam lze bioodpad dovézt.

Podle statistik odboru komunální údržby lidé v Blansku ročně vytřídí 1453 tun bioodpadu. Do nových kontejnerů město investovalo přes 1,8 milionu korun. Většinu ale získá zpět díky dotaci od ministerstva životního prostředí, která by měla pokrýt 85 procent nákladů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist