https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/roznov-p.r.rozmistni-v-deseti-lokalitach-senzory-na-mereni-prachovych-castic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rožnov pod Radhoštěm rozmístní v deseti lokalitách senzory na měření prachových částic

2.10.2023 22:22 | ROŽNOV POD RADHOŠTĚM (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku rozmístí v deseti lokalitách senzory na měření prachových částic. Město pořídí také novou termokameru k měření tepelných ztrát a vlhkoměr k měření vlhkosti palivového dřeva, sdělila ČTK mluvčí radnice Petra Graclíková.
 

"V oblasti Valašska je vytápění tuhými palivy historicky hlavním zdrojem tepla a my nyní budeme lokální topeniště sledovat a porovnávat jednotlivé lokality mezi sebou. Díky měření budeme vědět, jak dobře či špatně lidé v jednotlivých částech města topí. V případě špatných výsledků se zaměříme na osvětové aktivity, čím a jak topit, anebo také můžeme přistoupit ke kontrolám, zda se lidé nedopouští přestupků a netopí tím, co není povoleno dle zákona," uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

Podle referentky projektu Lucie Ohryzkové jde o senzorické jednotky pro měření prachových částí různých velikostí. "Díky měření prachových částí v jednotlivých lokalitách města budeme moci srovnávat data v prostoru a čase a následně provádět cílené vzdělávací aktivity. Ty budou zaměřeny na správný způsob topení a předcházení vzniku úniku většího množství škodlivin do ovzduší," uvedla. V rámci městské Energoporadny budou moci lidé využít také termokamery k měření tepelných ztrát a vlhkoměr k měření vlhkosti palivového dřeva.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist