https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rozptylove-podminky-v-moravskoslezskem-kraji-se-zlepsily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se zlepšily

8.2.2017 10:30 | OSTRAVA (ČTK)
Smog trápí kraj hlavně na podzim a v zimě.
Smog trápí kraj hlavně na podzim a v zimě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se zlepšily. Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší ale stále zůstávají nad imisním limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na Ostravsku, Karvinsku a v části Frýdecko-Místecka stále platí smogová situace.
 

Podle meteorologů jsou rozptylové podmínky dobré. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu se ale přesto nadále budou pravděpodobně pohybovat většinou nad hodnotou imisního limitu.

Smog trápí kraj hlavně na podzim a v zimě. Letos se se zhoršenou kvalitou ovzduší potýká prakticky od začátku roku. Ke znečištěnému ovzduší přispívá nejen průmysl, ale i doprava, topení v domácnostech i škodliviny ze sousedního Polska. V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi.

Smogovou situaci meteorologové vyhlašují v okamžiku, kdy hodnota 12hodinového průměru koncentrací suspendovaných částic PM10 překročí 100 mikrogramů na krychlový metr a zároveň je předpověď meteorologických podmínek nepříznivá pro dalších 24 hodin.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
mtk dr
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist