https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ruske-turistce-v-thajsku-hrozi-rok-vezeni-za-krmeni-ryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ruské turistce v Thajsku hrozí rok vězení za krmení ryb

27.2.2017 11:15 (ČTK)
Krmení ryb zakazují přísné ekologické zákony a v celé oblasti, jíž se týkají, visí varovné nápisy.
Krmení ryb zakazují přísné ekologické zákony a v celé oblasti, jíž se týkají, visí varovné nápisy.
Rok vězení, pokuta ve výši 3700 dolarů (asi 95.000 korun), anebo obojí hrozí ruské turistce v Thajsku za to, že krmila chlebem rybky v blízkosti ekologicky citlivého korálového útesu. Informoval o tom v sobotu zpravodajský server news.com.au.
 

Třiapadesátiletá Ruska čeká na soud ve vazbě na ostrově Pchúket, protože neměla dost peněz na složení kauce. Při krmení rybek ji přistihli zaměstnanci úřadu pro ochranu mořských a pobřežních zdrojů, kteří ji na místě zadrželi.

Krmení ryb zakazují přísné ekologické zákony a v celé oblasti, jíž se týkají, visí varovné nápisy. Pokutu v plné výši musel minulý měsíc zaplatit například čínský turista, který se pokoušel v chráněné oblasti ulovit rybku z čeledi ploskozubcovití.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist