ČIA, SITA"> Rusové prý mají zájem o dostavbu JE Mochovce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rusove-pry-maji-zajem-o-dostavbu-je-mochovce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rusové prý mají zájem o dostavbu JE Mochovce

25.1.2001 16:05 | BRATISLAVA (<A HREF="http://cia.atlas.cz" TARGET="_blank">ČIA</A>, SITA)
Ruská federace (RF) má vážný zájem o projekt dostavby jaderné elektrárny ve slovenských Mochovcích. Rusové jsou zároveň připraveni uvažovat o vytvoření konsorcia investorů se západními zeměmi, protože RF nemá na tento projekt dost finančních prostředků. Po návratu z návštěvy Moskvy, kde jednal s několika vysokými státními představiteli RF, to na dnešní tiskové konferenci uvedl předseda strany Smer Robert Fico.
 

Jak dodal, zájem ruské strany je však vázán na vypracování objektivní studie o výhodnosti dostavby Mochovců, kterou by vypracovala nezávislá renomovaná auditorská firma a na reálný zájem slovenské vlády o uvedený projekt. Tento postoj prezentoval delegaci strany Smer ministr atomové energie RF Jevgenij Adamov s tím, že jako možné partnery v konsorciu investorů uvedl dvě země - Francouzsko a Německo.

Jednání s ruskými představiteli zdůvodnil Fico důležitostí této problematiky. Podle něj totiž dostavba Mochovců souvisí s budoucí energetickou bezpečností Slovenska a s ekonomickou výhodností exportu elektrické energie.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist