https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rybarska-lod-zachranila-australana-ktery-se-svym-psem-uvazl-dva-mesice-na-mori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rybářská loď zachránila Australana, který se svým psem uvázl dva měsíce na moři

6.8.2023 00:23 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Marek Nowocień / Wikipedia
Rybářská loď v severním Tichém oceánu zachránila Australana a jeho psa, kteří na moři nedobrovolně strávili více než dva měsíce. O případu informovala britská BBC. Muž jedl syrové ryby a pil nachytanou dešťovou vodu.
 

Jedenapadesátiletý Tim Shaddock, který žije v Sydney, v dubnu vyplul se svou fenou Bellou z Mexika k Francouzské Polynésii. Nicméně asi po dvou týdnech cesty dlouhé 6000 kilometrů na jeho lodi přestaly fungovat elektronické přístroje a plavidlo jen unášely proudy v "nekonečných a nebezpečných vodách" severního Pacifiku, píše BBC.

Po dvou měsících si Shaddocka a Belly všimla posádka vrtulníku mexické pobřežní hlídky, která jim na pomoc poslala loď lovící v oblasti tuňáky. Shaddock byl velmi hubený a narostl mu plnovous. Řekl, že přežil díky tomu, že na lodi měl rybářské vybavení a před sluncem se ukrýval pod plátěnou stříškou. "Prošel jsem na moři velmi tvrdou zkouškou. Potřebuji si jen odpočinout si a jíst, jinak jsem na tom dobře," řekl v australských médiích. Už zvládne přijímat malé porce jídla. Připustil, že obrovskou podporou pro něj bylo to, že jeho úděl s ním sdílela Bella. I ona je podle všeho v dobrém zdravotním stavu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist