https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/s-ohnem-na-kilimandzaru-bojuje-500-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

S ohněm na Kilimandžáru bojuje 500 dobrovolníků

14.10.2020 11:29 | DÁRESALÁM (ČTK)
Zatím není jasné, jaké škody na okolní divoké přírodě požár napáchal.
Zatím není jasné, jaké škody na okolní divoké přírodě požár napáchal.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Tanzania National Parks / Twitter.com
Požár na nejvyšší africké hoře Kilimandžáru pomáhá hasit 500 dobrovolníků. Povedlo se jim omezit šíření ohně, uvedla agentura AP s odvoláním na správu národních parků v Tanzanii. Server BBC podotýká, že hašení ohně, jenž vzplál v neděli, komplikuje nadmořská výška, silný vítr a sucho, které také mohou za to, proč se rozšířil.
 

Příčina požáru zatím není známa. Jednou z variant je, že se rozšířil z otevřeného ohně při vaření jídla pro turisty. "Vypadá to, že oheň byl zapálen k přípravě jídla... přeskočil na okolní suchou vegetaci a rychle se rozšířil," řekl mluvčí správy národních parků v Tanzanii Pascal Shelutete tanzanskému listu Mwananchi. Požár podle něj vzplál v oblasti, kde odpočívají turisté putující na vrchol hory.

Posily na pomoc v boji s živlem vyslala podle BBC například škola College of African Wildlife Management, která sídlí nedaleko Kilimandžára. Přes 260 studentů pomáhá hasit a distribuuje zásoby hasičům.

Zatím není jasné, jaké škody na okolní divoké přírodě požár napáchal. Shelutete pouze ujistil, že turisté jsou v bezpečí.

Kilimandžáro s vrcholem Uhuru je nejvyšší horou v Africe, měří bezmála 6000 metrů. Každoročně se na vrchol vypraví kolem 50.000 turistů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist