https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/s-teplem-pribyva-v-chomutovske-stanici-zachranenych-ptaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

S teplem přibývá v chomutovské stanici zachráněných ptáků

2.8.2017 02:40 | CHOMUTOV (ČTK)
V záchranné stanici se ocitla mláďata jiřiček, poštolka a rorýs s poraněnými křídly, křepelka nebo mládě holuba hřivnáče, který je největším druhem holuba ve střední Evropě. Stanice také zachránila samce labutě z 50 kilometrů vzdáleného Petrohradu na Lounsku. / Na ilustračním obrázku je mládě poštolky.
V záchranné stanici se ocitla mláďata jiřiček, poštolka a rorýs s poraněnými křídly, křepelka nebo mládě holuba hřivnáče, který je největším druhem holuba ve střední Evropě. Stanice také zachránila samce labutě z 50 kilometrů vzdáleného Petrohradu na Lounsku. / Na ilustračním obrázku je mládě poštolky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČSOP
Více zraněných zvířat končí v horkých dnech v záchranné stanici v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově. Jen za uplynulý týden stanice zachránila 17 poraněných ptáků, řekla Monika Tomková z marketingového oddělení zooparku.
 

"Zvýšený příjem byl způsoben zejména vysokými letními teplotami. Některá zvířata donesli lidé přímo k nám, pro některá vyjeli pracovníci stanice po telefonickém oznámení," uvedla Tomková. V záchranné stanici se ocitla mláďata jiřiček, poštolka a rorýs s poraněnými křídly, křepelka nebo mládě holuba hřivnáče, který je největším druhem holuba ve střední Evropě.

Stanice také zachránila samce labutě z 50 kilometrů vzdáleného Petrohradu na Lounsku. "Byl převezen s pohmožděným křídlem s otevřenou ránou plnou červů. Doba jeho léčení byla odhadnuta na dva týdny, zranění se dle vyjádření ošetřující veterinářky hojí dobře," doplnila Tomková. Po vyléčení bude vypuštěn na jinou vodní plochu.

Záchranná stanice v Chomutově funguje od roku 2015 a patří do Národní sítě stanic pro handicapované živočichy. Primárně je určená zvířatům nalezeným či odchyceným na Mostecku a Chomutovsku.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.;
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist