https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/safari-park-dvur-kralove-bude-ode-dneska-kvuli-koronaviru-uzavren
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Safari Park Dvůr Králové bude ode dneška kvůli koronaviru uzavřen

16.3.2020 00:08 | DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK)
Safari Park Dvůr Králové nad Labem bude ode dneška z preventivních důvodů kvůli riziku nákazy COVID-19 pro veřejnost uzavřen. / Ilustrační foto
Safari Park Dvůr Králové nad Labem bude ode dneška z preventivních důvodů kvůli riziku nákazy COVID-19 pro veřejnost uzavřen. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Zoo Dvůr Králové
Safari Park Dvůr Králové nad Labem bude ode dneška z preventivních důvodů kvůli riziku nákazy COVID-19 pro veřejnost uzavřen. Vedení Safari Parku předpokládá, že uzavření potrvá nejméně do 24. března. "Provoz Safari Parku a péče o zvířata bude nadále zajištěna," řekla mluvčí parku Markéta Grúňová.
 

Zoo patří Královéhradeckému kraji a s více než půl milionem návštěvníků je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ve východních Čechách. Již dříve zoo odložila tradiční běžecký závod Safariběh, který se měl konat 4. dubna.

Provoz zahrady zatím nebyl nijak zásadně omezen. Průměrná denní návštěvnost se v minulých dnech pohybovala mezi 100 až 300 lidmi, kteří se v padesátihektarovém areálu zoo rozptýlili. Safari park zavedl několik opaření, aby se lidé v zoo dostávali do vzájemného blízkého kontaktu co nejméně.

Některé zoologické zahrady v Česku se kvůli obavám ze šíření koronaviru uzavřely už dřív. Od pátku návštěvníci nemohou do Zoo Praha, nepřístupné jsou také zoologické zahrady v Liberci, Olomouci, Ústí nad Labem nebo Hodoníně. Další zahrady zavřely vnitřní pavilony.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist