https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sako-brno-zacne-od-brezna-s-obmenou-kontejneru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

SAKO Brno začne od března s obměnou kontejnerů

2.3.2017 08:00 | BRNO (ČTK)
V Brně je rozmístěných 55.000 popelnic či kontejnerů na směsný odpad a 4000 nádob na tříděný odpad.
V Brně je rozmístěných 55.000 popelnic či kontejnerů na směsný odpad a 4000 nádob na tříděný odpad.
Společnost SAKO Brno, která zajišťuje ve městě svoz a likvidaci odpadu, začne od března s obměnou všech kontejnerů na sklo na celém území Brna. Místo dvou různých kontejnerů začnou lidé využívat k odkládání bílého i barevného skla pouze jeden, rozdělený na dvě komory. Na tiskové konferenci to v úterý uvedl generální ředitel SAKO Brno Jiří Kratochvil.
 

Městská společnost chce do konce dubna nahradit více než 800 kontejnerů, které měla pronajaté, za 410 vlastních. "Cílem tohoto opatření je zejména úspora plochy, kterou v současnosti kontejnery zabírají," řekl Kratochvil.

SAKO dosud zajišťovala svoz skla sama jen z podzemních kontejnerů a skla vytříděného ve sběrných střediscích. Zbytek dělala najatá firma. Výhodou nového systému je, že kontejnery zaberou méně místa. Firma chce měnit i svozové trasy.

Popeláři kromě toho v Brně odvezou denně zhruba 200 tun komunálního a tříděného odpadu, k dispozici mají 30 specializovaných popelářských aut. Ta pojmou až 22 metrů krychlových odpadu. V Brně je rozmístěných 55.000 popelnic či kontejnerů na směsný odpad a 4000 nádob na tříděný odpad.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist