https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sap-svuj-vozovy-park-citajici-27-000-aut-prevede-na-bezemisni-vozy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

SAP svůj vozový park čítající 27 000 aut převede na bezemisní vozy

11.1.2022 11:53 (ČTK)
Podnik očekává, že jeho vozový park, jehož převážná část se nachází v Německu, bude do roku 2030 plně elektrický.
Podnik očekává, že jeho vozový park, jehož převážná část se nachází v Německu, bude do roku 2030 plně elektrický.
Německá softwarová společnost SAP svůj vozový park čítající 27 000 firemních automobilů převede na bezemisní vozy. Od roku 2025 už nebude povolovat objednávky vozů se spalovacími motory, informovala agentura Bloomberg.
 

Podnik očekává, že jeho vozový park, jehož převážná část se nachází v Německu, bude do roku 2030 plně elektrický. Řekl to finanční ředitel této největší evropské softwarové společnosti Luka Mucic.

Německo zatím nestanovilo pevné datum, do kterého chce postupně vyřadit auta poháněná motory na fosilní paliva. Evropská unie navrhla, aby členské státy přestaly prodávat auta s jakýmikoliv emisemi nejpozději v roce 2035.

Mucic uvedl, že elektromobily v současné době tvöří zhruba pětinu firemních vozů používaných zaměstnanci SAP. Společnost podle něj plánuje vynaložit miliony eur na výstavbu dobíjecích stanic v blízkosti svých kanceláří a na vývoj softwaru pro jejich propojení s firemními systémy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist