https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sbirka-v-belskem-lese-v-ostrave-pomuze-zachranne-stanici-pro-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sbírka v Bělském lese v Ostravě pomůže záchranné stanici pro zvířata

24.1.2024 10:36 | OSTRAVA (ČTK)
Záchranná stanice loni přijala do své péče 2307 zvířat 131 druhů. Přijatých zvířat bylo o 174 více než v roce 2022. Nejčastěji se stanice starala o ježky západní, kterých bylo loni 300.
Záchranná stanice loni přijala do své péče 2307 zvířat 131 druhů. Přijatých zvířat bylo o 174 více než v roce 2022. Nejčastěji se stanice starala o ježky západní, kterých bylo loni 300.
Záchranná stanice v Bartošovicích na Novojičínsku získá výtěžek ze sbírky Vánočního městečka v Bělském lese v nejlidnatějším ostravském obvodu Jih. Na podporu stanice, která pomáhá poraněným zvířatům a pečuje o osiřelá mláďata, se podařilo vybrat přes 270 000 korun, sdělila mluvčí radnice Bronislava Rudinská Supíková.
 

Připomněla, že Vánoční městečko, jehož součástí bylo 17 světelných zvířat, bylo jednou z nejoblíbenějších atrakcí loňského programu Vánoce na Jihu. "Nejen pro děti, ale i pro dospělé zde vzniklo tak příjemné zákoutí, že sem mnozí návštěvníci zamířili opakovaně. Podle oficiálních údajů do areálu během dvou měsíců dorazily desítky tisíc obyvatel Jihu i návštěvníků z dalších krajů České republiky. Díky dobrovolnému vstupnému se podařilo vybrat částku přes 270 000 korun na podporu záchranné stanice v Bartošovicích," uvedla mluvčí.

Vybrané peníze podle vedoucího stanice Petra Orla podpoří nezbytné rozšíření stanice. "Naše stávající kapacity přestávají stačit, a proto chystáme rekonstrukci 40 let starého domu, který by měl sloužit jako zázemí a rozšíření intenzivní péče. Vybrané finance nám pomohou pokrýt asi deset procent nákladů," uvedl Orel.

Záchranná stanice loni přijala do své péče 2307 zvířat 131 druhů. Přijatých zvířat bylo o 174 více než v roce 2022. Nejčastěji se stanice starala o ježky západní, kterých bylo loni 300. Dalšími hojně zastoupenými druhy ve stanici byli loni rorýs obecný, jichž záchranáři přijali 199, poštolka obecná se 177 přijatými nebo zajíc polní, kterých bylo 152. Stanice se starala také o 99 ježků východních, 92 kosů černých, 73 holubů hřivnáčů a 65 veverek obecných. Těchto sedm druhů tvořilo loni polovinu všech přijatých zvířat. Přes 64 procent přijatých zvířat tvořili ptáci a více než 34 procent savci. Plazi s obojživelníky dohromady tvořili méně než procento přijatých. Z Moravskoslezského kraje, odkud stanice dostává největší finanční podporu, pocházelo rekordních 2074 zvířat, tedy téměř 90 procent.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist