https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sdruzeni-odberatelu-vody-nesouhlasi-se-zpusobem-privatizace-pvk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sdružení odběratelů vody nesouhlasí se způsobem privatizace PVK

25.1.2001 18:15 | PRAHA (ČIA)
Sdružení odběratelů vody nesouhlasí se způsobem privatizace akciové společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Strategického partnera, kterému bude patřit 66% podíl ve společnosti, vybírá Fond národního majetku (FNM) ČR za pomoci osmičlenné smíšené komise, kde město má dva zástupce. "Tento výběr zcela nepochybně ovlivní kvalitu vodohospodářských služeb, ale i výši ceny vodného a stočného," uvedl pro ČIA Dalibor Pech ze Sdružení odběratelů vody.
 

Sdružení odběratelů vody usiluje o to, aby obyvatelé Prahy prostřednictvím svých zvolených zástupců byli důkladně seznámeni jak s obsahem výběrových podmínek a nabídek strategických partnerů, tak i kriterii, způsobem hodnocení a názorem posuzovatelů. Zástupci města mají mít v komisi FNM právo veta, protože tento hlas vyjadřuje názor obyvatel, kteří budou dlouhodobě závislí na kvalitě výběru.

Dle Pecha se Rada města Prahy doposud problematikou PKV nezabývala a členové Rady ani zastupitelstva nemají k dispozici žádné podrobné údaje, kromě v tisku zveřejněných nabízených cen za 66 % akcií. Stejná je situace i v městských částech. "O věci, která ovlivní obyvatele Prahy nevratně na velmi dlouhé období, se rozhoduje jako o privatizaci komerční firmy," dodal Pech.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist