https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sefem-vojenskych-lesu-a-statku-byl-jmenovan-vohradsky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Šéfem Vojenských lesů a statků byl jmenován Vohradský

14.4.2022 11:07 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | vls.cz
Ředitelem státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS) jmenovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) Romana Vohradského. Ministerstvo to oznámilo na twitteru. Vohradský dosud vedl divizi VLS Mimoň. Místo ředitele podniku se uvolnilo na konci loňského roku, kdy Černochová z funkce odvolala Petra Krále v souvislosti s plánem na směnu pozemků VLS se státní firmou Lesy ČR. Po Králově odvolání byl dočasně vedením VLS pověřen dosavadní ekonom mimoňské divize Ivo Dohnal.
 

Vojenské lesy a statky hospodaří na více než 140.000 hektarech půdy ve vojenských újezdech, armádních cvičištích a v jejich okolí. Ve správě mají asi pět procent českých lesů. Firma má zhruba 2400 zaměstnanců a vedle lesnictví podniká v zemědělství a rybářství.

Výběrového řízení na post šéfa VLS se účastnilo šest mužů. Jmenování Vohradského minulý týden doporučila ministryni výběrová komise. "Chci podnik udržet v černých číslech. Důležitá je obnova lesních porostů po kůrovci a zabezpečení chodu podniku v souladu s potřebami resortu obrany," sdělil tehdy na webu ministerstva Vohradský. Černochová ocenila Vohradského zkušenosti v lesnictví.

Vohradský se lesům věnuje celý profesní život. Vystudoval Střední lesnickou školu v Písku a Českou zemědělskou univerzitu. Pracovní kariéru začínal v roce 2000 na ministerstvu zemědělství jako referent odboru lesnické politiky. Později pracoval jako technický pracovník ve Výzkumném ústavu lesního hospodářství a myslivosti nebo jako obchodní referent ve společnosti Diana Mrázek. Ve VLS pracoval nejprve v letech 2002 až 2009 v různých pozicích až po ředitele divize zemědělské výroby. Pak do roku 2014 působil jako krajský ředitel Lesů ČR v Chocni a od roku 2015 znovu ve VLS jako šéf mimoňské divize.

Předchozí ředitel VLS Král byl podle ministerstva obrany odvolán loni v prosinci po nástupu nového kabinetu kvůli "nevýhodné směně pozemků mezi VLS ČR a Lesy ČR, připravené narychlo bez odborných analýz minulou vládou". Nový kabinet směnu týkající se desítek tisíc hektarů pozemků zrušil.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist