https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/senat-vratil-poslancum-zakon-o-ochrane-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Senát vrátil poslancům zákon o ochraně ovzduší

31.1.2002 14:10 | PRAHA (ČIA)
Takzvané světelné znečištění by nemělo spadat mezi zákonem zakázané či omezované činnosti. Domnívají se to senátoři, kteří dnes projednali a vrátili zpět do Poslanecké sněmovny návrh zákona o ochraně ovzduší. Senát přijal i další technické pozměňovací návrhy, smysl zákona však zůstal zachován. Vrácení normy zpět do dolní komory podpořilo 44 senátorek a senátorů, proti byli čtyři zákonodárci ODS a Unie svobody.
 

Návrh zákona přejímá zhruba 35 právních předpisů Evropské unie. Obsahuje právní úpravu ochrany ovzduší, ochranu klimatického systému Země a novely některých souvisejících zákonů, jako například zákon o technických požadavcích na výrobky a zákon o ochraně veřejného zdraví. Zákon obsahuje i kontroverzní části, dotýkající se širokého okruhu hospodářských činností, které jsou kritizovány nejen opozicí. Jedná se například o spalování odpadu a odpadních olejů.

Zákon rovněž podle navrhovatele, ministra životního prostředí Miloše Kužvarta, zavádí takzvané ekonomické stimuly. V praxi to znamená, že pokud podnikatel zavádí nové "ekologičtější" technologie, snižují se mu poplatky. Podle Kužvarta by se mělo vžít pravidlo, že co je ekologické, je i ekonomické.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist