https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/senatori-se-budou-znovu-zabyvat-petici-proti-spalovne-v-rybitvi-u-pardubic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Senátoři se budou znovu zabývat peticí proti spalovně v Rybitví u Pardubic

8.1.2024 00:55 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Pardubice
Senátoři se budou letos opět zabývat peticí proti obnovení provozu spalovny v Rybitví u Pardubic. Její organizátoři ji předložili znovu a doplnili podle náměstkyně pardubického primátora Jiřiny Klčové (ANO) počet podpisů pod peticí na požadovaných 10 000, aby petici projednávala horní parlamentní komora na své schůzi.
 

"Petici jsme doplnili o potřebný počet hlasů tak, aby splnil potřebnou hranici 10 000 podpisů, a předali na výbor Senátu," uvedla na dotaz ČTK Klčová. Senátní petiční výbor by se podle ní měl peticí zabývat před koncem ledna.

Petici předal do Senátu pardubický primátor Jan Nadrchal už loni v dubnu také s desítkou tisíc podpisů. Senátní výbor ale po kontrole musel zhruba 2700 z nich vyřadit jako neplatných hlavně kvůli chybám v adresách petentů, kteří často uvedli jen město, kde žijí. Radnice se proto ve spolupráci s okolními obcemi rozhodla sehnat nové signatáře a od stávajících doplnit potřebné údaje.

Pardubice a okolní obce chtějí zabránit obnovení spalovny. Obávají se, že likvidace až 20 000 tun odpadu ročně bude mít vliv na zdraví místních. O obnovení provozu spalovny usiluje od roku 2006 firma AVE CZ, která loni v květnu získala od ministerstva životního prostředí pro projekt souhlasné stanovisko EIA z hlediska posouzení vlivu na životní prostředí a může pokračovat v přípravě. Potřebuje ještě integrované povolení a stavební povolení, než bude moct začít stavět.

Pardubice a okolní obce zvažují podání podnětu k přezkumu souhlasného závazného stanoviska ministerstva životního prostředí, u soudu by mohly napadnout až vydání stavebního nebo integrovaného povolení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist