https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/seniori-v-ceskych-budejovicich-nebudou-muset-od-ledna-platit-za-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Senioři v Českých Budějovicích nebudou muset od ledna platit za odpad

18.9.2019 00:07 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Obyvatelé Českých Budějovic ve věku nad 65 let nebudou muset od ledna platit za popelnice. / Ilustrační foto
Obyvatelé Českých Budějovic ve věku nad 65 let nebudou muset od ledna platit za popelnice. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Obyvatelé Českých Budějovic ve věku nad 65 let nebudou muset od ledna platit za popelnice. Vedení města rozhodlo, že seniory od poplatku za svoz komunálního odpadu osvobodí. Jde o druhou úpravu vyhlášky tohoto charakteru v posledních měsících. Od ledna nemusí platit za odpad děti ve věku do jednoho roku.
 

"Pokud se bavíme o seniorech nad 65 let, tak je mimo jiné třeba zmínit, že tito lidé už nevyprodukují tolik odpadu. Jedná se přibližně o 19.000 občanů města," řekl českobudějovický zastupitel za ODS Martin Kuba, jehož strana návrh na úpravu vyhlášky předložila. České Budějovice mají skoro 100.000 obyvatel.

"Je to příznivá zpráva pro několik tisíc našich starších spoluobčanů, kterým se odchodem do důchodu dramaticky mění příjmová situace a kterým tímto krokem chceme ulehčit. Ze svého okolí víme, že i když se důchod zvýšil, je platba za svoz komunálního odpadu významnou položkou v rozpočtech domácností," uvedl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

Roční poplatek za svoz komunálního odpadu v Českých Budějovicích činí 680 korun na osobu. Město tím získá 61 milionů korun. Přesto na služby musí přibližně 11 milionů korun doplácet.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist