https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/server-hlidaci-pes-ustecti-radni-odvolali-reditele-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Server Hlídací pes: Ústečtí radní odvolali ředitele zoo

24.11.2020 10:46 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
O odvolání Končela jednali radní i před měsícem, vyzvalo je k tomu zastupitelstvo. Pro odvolání byli čtyři radní, zdrželo se jich pět, řekla tehdy ČTK mluvčí města Romana Macová. Na včerejším jednání se radní k tématu vrátili, přestože ho původně projednávat neměli.
O odvolání Končela jednali radní i před měsícem, vyzvalo je k tomu zastupitelstvo. Pro odvolání byli čtyři radní, zdrželo se jich pět, řekla tehdy ČTK mluvčí města Romana Macová. Na včerejším jednání se radní k tématu vrátili, přestože ho původně projednávat neměli.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Ústí nad Labem
Radní Ústí nad Labem rozhodli o odvolání Romana Končela z funkce ředitele zoologické zahrady, jejímž zřizovatelem je město. O konci šéfa zoo rozhodla kontrola hospodaření, která odhalila 128 pochybení, napsal server Hlídací pes. Nástupce zatím není znám.
 

O odvolání Končela jednali radní i před měsícem, vyzvalo je k tomu zastupitelstvo. Pro odvolání byli čtyři radní, zdrželo se jich pět, řekla tehdy ČTK mluvčí města Romana Macová. Na včerejším jednání se radní k tématu vrátili, přestože ho původně projednávat neměli. Podle informací serveru Hlídací pes pro Končelův konec ve funkci zvedli ruku zástupci hnutí ANO a přidal se k nim i radní za ODS Pavel Tošovský. Informaci o odvolání potvrdil primátor Petr Nedvědický (ANO). "Ano. Důvody bez komentáře," napsal v SMS.

Při minulé kontrole před dvěma lety kontrola zjistila 111 pochybení, ředitel osm procent z nich napravil, další ale podle kontroly přibyly. Pochybení kontroloři našli mj. u vystavování faktur, podepisování smluv, vykazování pracovních cest i v nakládání s penězi. Právě zjištěná pochybení byla jedním z hlavních důvodů, proč zastupitelé požadovali Končelovo odvolání z funkce.

Ústecká zoologická zahrada přišla před rokem o plné členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií (EAZA). EAZA tehdy zoo navštívila a kontrolovala dodržování pravidel a standardů asociace. Úplné vyloučení z EAZA by pro zoo znamenalo konec účasti na některých chovných programech. Na nápravu nedostatků má ústecká zahrada ještě rok. Pokud je neodstraní, přijde o členství, a tím i o možnost chovu řady atraktivních zvířat, například orangutanů, slonů a dalších.

Městská rada v pondělí na návrh koaličního hnutí Ústecké fórum občanů (UFO) jednala také o odvolání ředitele Domu kultury Ivana Dostála. Podle primátora ho radní nakonec neodvolali. Dostál byl v podobné situaci jako Končel, protože i v jím řízené městské příspěvkové organizaci našla kontrola nedostatky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist