https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/severomoravska-energetika-letos-investuje-do-ekologie-12-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Severomoravská energetika letos investuje do ekologie 12 milionů

12.2.2002 13:59 | OSTRAVA (ČIA)
Do ekologických projektů chce letos Severomoravská energetika, a. s. (SME) podobně jako v roce 2001 investovat 12 milionů korun. "Jde především o budování stanovišť transformátorů, která zabrání úniku olejů do okolního prostředí," uvedl dnes pro ČIA mluvčí energetické společnosti Pavel Nováček.
 

SME je první distribuční společností v oblasti energetiky s certifikovaným systémem řízení ochrany životního prostředí podle mezinárodní normy ISO 14001. "Zařadili jsme se mezi zhruba 150 firem v České republice, které mají certifikovaný systém EMS," informoval Nováček. SME ocenění získala na základě výsledků certifikačního auditu EMS, který koncem uplynulého roku provedla akreditovaná organizace Elektrotechnický zkušební ústav Praha. "Auditoři navštívili celkem 17 vybraných rozvoden a devět pracovišť údržby, pracoviště poruchové služby a elektroměrové služby v Ostravě," upřesnil Nováček.

V rámci aktivit na ochranu životního prostředí SME v roce 2001 vybudovala nové transformátory v Martinově a Paskově i čistírnu odpadních vod na rozvodně v Prosenicích.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist