https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/severomoravske-vodarny-a-kanalizace-proinvestovaly-350-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Severomoravské vodárny a kanalizace proinvestovaly 350 milionů

7.11.2000 14:20 | OSTRAVA (ČIA)
Akciová společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SMVaK) proinvestovala jen v letošním roce přibližně 350 milionů korun. Podle tiskové mluvčí společnosti Evy Špirochové dosahovaly vloni investice společnosti částky 403,7 milionu korun.
 

Nejdůležitějším projektem letošního roku, s termínem dokončení v roce příštím, je podle Špirochové výstavba čistírny odpadních vod v Karviné. "Její celkové náklady dosáhnou až 500 milionů korun," řekla Špirochová a dodala, že se firma rovněž podílí na rekonstrukci vodovodních a kanalizačních sítí v centrech měst a na rozvoji dispečerských systémů a automatizaci řízení technologických procesů.

Hospodaření SMVaK, které působí na území okresů Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín a Opava a zásobuje vodou přes 850 tisíc lidí, skončilo vloni s účetní ztrátou 66,4 milionu korun při výkonech více než 1,1 miliardy korun. Na letošek již společnost plánuje dosažení hrubého zisku 160,7 milionu korun, při zvýšených výkonech až 1,253 miliardy korun. Za devět měsíců letošního roku SMVaK dosáhla tržeb 953,8 milionu korun.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist