https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sezonu-zahajuje-vrtbovska-zahrada-letos-slavi-300-let-od-vzniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sezonu zahajuje Vrtbovská zahrada, letos slaví 300 let od vzniku

21.4.2020 00:17 | PRAHA (ČTK)
Vrtbovská zahrada je jednou z nejvýznamnějších pražských barokních památek svého druhu.
Vrtbovská zahrada je jednou z nejvýznamnějších pražských barokních památek svého druhu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | vrtbovska.cz
Sezonu o víkendu zahájila barokní Vrtbovská zahrada na svahu pražského Petřína. Terasová zahrada italského typu letos slaví 300 let od svého vzniku. Veřejnosti je od 17.4.2020 přístupná každý den od 10:00 do 18:00. Ve středu 29. dubna se dočká slavnostního nasvícení.
 

Vrtbovská zahrada je jednou z nejvýznamnějších pražských barokních památek svého druhu. Na svahu Petřína leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou.

Vznik palácové zahrady je spojen se stavebním obdobím kolem roku 1720. Autorem návrhu je František Maxmilián Kaňka, který pro Jana Josefa hraběte z Vrby nejprve přestavěl palác a následně zřídil zahradu. Na její výzdobě se podíleli sochař Matyáš Bernard Braun a malíř Václav Vavřinec Reiner.

Vrtbovská zahrada je dnes řazena k architektonickým dílům evropského významu, v jednotě s dalšími památkami tvořícími komplex Pražské památkové rezervace patří mezi světové unikáty. V letech 1990 až 1998 prošla celkovou rekonstrukcí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist