https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/silny-vitr-v-praze-uzavrel-hrad-zoo-i-vystaviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Silný vítr v Praze uzavřel Hrad, zoo i výstaviště

29.10.2017 16:35 | PRAHA (ČTK)
Silný vítr dnes v Praze uzavřel celý areál Pražského hradu, neotevřela ani zoo a kvůli poškození Průmyslového paláce je nepřístupné i holešovické Výstaviště. Zoologická zahrada a Výstaviště zůstanou zavřené i v pondělí. Ilustrační snímek.
Silný vítr dnes v Praze uzavřel celý areál Pražského hradu, neotevřela ani zoo a kvůli poškození Průmyslového paláce je nepřístupné i holešovické Výstaviště. Zoologická zahrada a Výstaviště zůstanou zavřené i v pondělí. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Silný vítr dnes v Praze uzavřel celý areál Pražského hradu, neotevřela ani zoo a kvůli poškození Průmyslového paláce je nepřístupné i holešovické Výstaviště. Zoologická zahrada a Výstaviště zůstanou zavřené i v pondělí. Lidé se dnes z bezpečnostních důvodů nedostali ani na žádný z hřbitovů. Hasiči evidovali v hlavním městě více než 330 výjezdů, především k popadaným stromům a uvolněným střechám. Jejich tísňová linka byla přetížená. Záchranáři ošetřili 13 zraněných.
 

Na Pražském hradě ohrožovaly návštěvníky padající předměty ze střech. Nepřístupné byly také okolní zahrady a Jelení příkop. Zoo Praha neotevřela poprvé od povodní v roce 2013. Vítr poničil část seníku, ploty a některé vyhlídky. "Naštěstí jsme nepřišli o žádná zvířata a dosavadní škody se zatím nejeví příliš vysoké," sdělil ČTK ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoo ale kvůli úklidu zůstane zavřená i v pondělí.

Na Výstavišti poškodil silný vítr montovanou halu Průmyslového paláce na místě původního levého křídla a strhl střechu z historické střední části. Prostor byl evakuován. Předčasně tak mimo jiné skončil 19. ročník přehlídky Designblok. "V pondělí 30. 10. ve 14:00 se sejde krizový štáb, který vyhodnotí bezpečnostní rizika v areálu. O znovuotevření Výstaviště Praha bude rozhodnuto na základě doporučení Hasičského záchranného sboru a statika," uvedl předseda představenstva Výstaviště Praha Pavel Klaška.

Vítr ale především lámal stromy, větve a ničil střechy. Odvál například plechovou část střechy i na střeše kostela sv. Václava na Čechově náměstí v Praze 10. Uvolnila se také střecha Thomayerovy nemocnice.

Bez komplikací naopak fungovalo pražské letiště, výraznější problémy nehlásil ani pražský dopravní podnik.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist