https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skalni-hrad-drabske-svetnicky-se-otevre-uz-ve-ctvrtek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skalní hrad Drábské světničky se otevře už ve čtvrtek

27.3.2018 12:26 | PRAHA (Ekolist.cz)
Úpravy cest u Drábských světniček.
Úpravy cest u Drábských světniček.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR
Skalní hrad Drábské světničky nedaleko Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji se otevře veřejnosti ve čtvrtek 29. března. Informují o tom Lesy ČR, které o hrad pečují.
 

Obvykle se vnitřní okruh skalního hradu otevírá až 1. dubna, letos ale kvůli velikonočním svátkům a dnům volna, které nás čekají, lesníci odstraní okenice a dveře v dřevěném vstupním objektu o několik dní dříve. Začne tak turistická sezóna.

I letos budou Lesy ČR provádět běžnou údržbu stezek a pokračovat ve stabilizaci svahů. „Musíme zarovnat terén a postavit další část dřevěného chodníčku. Dále je třeba opravit střechu a podlahy odpočívadla u vstupu do vnitřního okruhu skalního hradu a také pražcové i kovové schodiště. Doplnit musíme také pískovcové dlažby,“ říká Václav Bašta, ředitel krajského ředitelství Lesů ČR v Brandýse nad Labem.

"Turisty a výletníky ani letos práce zásadně neomezí, přesto bude jejich shovívavost a pochopení na místě. Pokud to počasí dovolí, stavba začne v druhé polovině dubna," říká Bašta s tím, že na konci října se zase vnitřní okruh skalního hradu uzavře, především kvůli bezpečnosti návštěvníků v zimě.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist