https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skoda-do-konceptu-noveho-suv-poprve-zabudovala-hybridni-pohon
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Škoda do konceptu nového SUV poprvé zabudovala hybridní pohon

17.2.2016 11:02 | MLADÁ BOLESLAV (ČTK)
Řidič vozu může volit mezi několika provozními režimy - od čistě elektrického pohonu až po nabíjecí modus
Řidič vozu může volit mezi několika provozními režimy - od čistě elektrického pohonu až po nabíjecí modus
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Škoda
Škoda Auto se chystá na vstup do světa hybridních vozů. Na autosalonu v Ženevě na začátku března bude její koncept velkého SUV VisionS poháněný zážehovým motorem 1,4 v kombinaci se dvěma elektromotory.
 

Podle mluvčího Jozefa Baláže není rozhodnuto, zda se hybridní pohon objeví v sériové verzi nového SUV, které má přijít v druhé polovině letošního roku, podle některých zdrojů pod označením Kodiaq. Nový generální ředitel Škody Bernhard Maier v rozhovoru pro časopis Forbes uvedl, že prvním hybridem značky by měl být Superb současné generace a na trh by se měl dostat ještě v tomto desetiletí.

VisionS má mít v normovaném cyklu spotřebu 1,9 litru benzínu a v čistě elektrickém režimu dojezd 50 km. Vedle benzinového agregátu 1,4 TSI o výkonu 115 kW bude mít elektromotor o trvalém výkonu 40 kW, který je integrovaný do šestistupňové převodovky DSG přenášející výkon na přední kola. U zadní nápravy je umístěn druhý elektromotor o výkonu až 85 kW, který pracuje nezávisle na pohonu přední nápravy. Studie má tedy inteligentní pohon všech kol, který se obejde bez mechanického propojení pohonu předních a zadních kol.

Řidič vozu může volit mezi několika provozními režimy - od čistě elektrického pohonu až po nabíjecí modus, vždy s cílem dosažení maximální efektivity. Li-Ion akumulátory o kapacitě 12,4 kWh jsou uloženy před zadní nápravou.

Koncept VisionS by neměl být svým vzhledem příliš vzdálený sériové podobě nového SUV. Je 4,7 metru dlouhý a disponuje až třemi řadami sedadel. Zároveň svými ostře řezanými kubistickými tvary naznačuje, kam se bude ubírat design nový modelů Škody pod taktovkou šéfdesignéra Jozefa Kabaně.

Mateřský Volkswagen již vozy s hybridním pohonem nabízí. Na trhu je hybridní Golf GTE a nově také Passat GTE. Hybridní vozy nabízejí i další koncernové značky Audi nebo Porsche.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist