https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skolaci-pomahaji-po-zime-uklidit-krkonosske-louky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Školáci pomáhají po zimě uklidit krkonošské louky

4.4.2017 10:08 | LÁNOV (ČTK)
Akce hrabání luk školáky má více než desetiletou tradici a každoročně se do ní v dubnu zapojí několik stovek dětí.
Akce hrabání luk školáky má více než desetiletou tradici a každoročně se do ní v dubnu zapojí několik stovek dětí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Kamila Antošová / KRNAP
Školáci a studenti ze škol z Krkonoš a Podkrkonoší včera začali pomáhat správcům Krkonošského národního parku s úklidem botanicky vzácných luk. Vyhrabáváním staré trávy pomáhají zachovat například ohrožené populace orchidejí. Více než 20 studentů vrchlabského gymnázia dnes například hrabalo lokalitu Bíner nad vápencovým dolem u Lánova. Informoval o tom mluvčí správy KRNAP Radek Drahný.
 

Vyhrabáváním staré trávy, takzvané stařiny, získají světlo a prostor konkurenčně méně schopné rostlinné druhy, které jsou často zákonem chráněné. "Většina lokalit, o něž se staráme, je významná především výskytem vstavačovitých rostlin, dále se zde vyskytují například vzácné hořečky nebo šafrány. Takové rostliny jsou ale pod neustálým tlakem zdatnějších konkurentů, především trav a mechů," uvedl Drahný.

Akce hrabání luk školáky má více než desetiletou tradici a každoročně se do ní v dubnu zapojí několik stovek dětí. S hrabáním, odstraňováním napadaných větví a náletových dřevin tradičně pomáhají základní školy z Víchové nad Jizerou, Pece pod Sněžkou, Poniklé, Lánova, Černého Dolu, Svobody nad Úpou, Chotěvic, Harrachova, Mladých Buků, Hostinného a studenti gymnázia Vrchlabí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist